Araç Kiralama Koşulları.

En az 4 yıl geçerIi sürücü beIgesine sahip 23 yaşındaki kişiler A, B, C, D, ve K grubu aracları kiralayabilirler. F , G , H grubu aracların kiralanabilmesi için 5 yıllık sürücü belgesine sahip ve 25 yaşında olma koşulları aranılır.

En az kiralama süresi 24 saattir. Uzun süreli kiralamada en az kiralama süresi 30 gündür.

Yağlama ve teknik bakım giderleri dahildir. Akaryakıt, Hasar Sorumluluk Sigortası (KASKO), Hırsızlık Sigortası, Ferdi Kaza Sigortası, Tek yön ücreti, teslim etme, teslim alma ücreti bebek koltuğu ücretleri ile % 18 KDV vergisi ayrıca hesaplanır. Kiralama yapabilmeniz için ehliyet ve yaş koşulları aşağıdaki gibidir: Ekonomik sınıf : En az 2 yıllık geçerli ehliyet ve 22 yaşını doldurmuş olmak. Orta sınıf : En az 3 yıllık geçerli ehliyet ve 23 yaşını doldurmuş olmak. Üst ve lüks sınıf : En az 5 yıllık geçerli ehliyet ve 26 yaşını doldurmuş olmak. Latin alfabeli ehliyet kullanmayan kullanıcılar( Rusya,Çin,Suriye v.b.) kiralama sırasında kendi ehliyetlerinin yanında geçerli uluslararası ehliyet ve pasaportlarını ( T.C vatandaşı değilse) ibraz etmek durumundadır. KİRALAMA SÜRESİ Kiralama süresi en az 1 gün ’dür (24 saat). Rezervasyonlar 59 dk. gecikme opsiyonludur, gecikmeler 1 saati bulduğundan günlük kira ücretinin 1/3 ü, gecikme 2 saati bulduğu ve aştığı durumlarda ise tam gün ücreti alınır.**********************************KİLOMETRE SINIRI Kilometre sınırı, kiralama günlerine göre değişkenlik göstermekle beraber aşağıdaki tabloda belirtilmiştir.30 gün ve üzeri kiralamalar 3.500Km ile sınırlıdır. Kilometre sınırları aşıldığı takdirde, sınırı geçen km başına 0.90TL+KDV ücret talep edilir.

Araçların müşteriye teslimi tam dolu depo benzin ile yapılır. Eksik veya boş depo benzin ile iade edilen araçlarda yakıt farkı hizmet ücreti ile birlikte tahsil edilir.
Aracın teslim alınan şehirden başka bir şehire iadesi durumunda tek yön ücreti uygulanır.
Aracın kiralayan şahıs dışındaki kişi / kişilerce kullanılabilmesi ilave sürücü / sürücülere ait sürücü belgesi bilgilerinin ücret karşılığında olmak üzere kira sözleşmesinin üzerinde gösterilmesi ile mümkündür. Aksi durumun belirlenmesi ve/veya herhangi bir kaza durumunda tüm sigortalar geçersiz sayılarak gerek kiralayan ve gerekse aracı kullanan kişi/kişiler ayrı ayrı ve müştereken sorumlu tutulurlar.
Sadece Merkez Ofis ve Havalimanı Şubesinden teslim alınabilir ve iade edilebilir.
Araçların geriye tesliminde 3 saate kadar olan gecikmelerde her saat için günlük kira fiyatının 1/3'ü ayrıca 3 saati aşan gecikmelerde 1 günlük kira fiyatı alınır.
ALVİS Rent A Car müşterilerinin gerek kanunların emrettiği şekilde ve gerekse tercihleri doğrultusunda sigortalanmaları için iki tür sigortayı müşterilerinin hizmetine sunar.Birincisi kanun gereği zorunlu olan trafik sigortası diğeri ise güven ve emniyeti sağlamaya yönelik hazırlanan Hasar Muafiyet Sigortası (CDW) , Hırsızlık Sigortası (TP) , Ferdi Kaza Sigortası (PAI) 'dır.
Kiralama tutarının toplamı kira sözleşmesinin başlangıcında Nakit olarak veya kredi kartı ile (VISA - MASTER ) yapılabilir.
Trafik yasalarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi ceza kiracıya aittir.Araçların hangi nedenle olursa olsun resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeniyle geçecek zaman sözleşme süresi içine ilave edilir.

Kiralanan aracın kazaya uğraması veya çalınması durumunda aracın yeri değiştirilmeden en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurarak kaza, hırsızlık ve alkol tespiti raporları alınmalıdır. Aksi halde satın alınan tüm sigortalar geçersiz sayılarak meydana gelen her türlü zarar üçüncü şahıslara verilen maddi ve manevi kayıplarıda içermek üzere kiracıdan tahsil edilir.