Kiralama Sözleşmesi

ALVİS Rent a Car Kullanım Koşulları 

SÜRÜCÜ YAŞI VE SÜRÜCÜ BELGESİ

Kiralama yapabilmeniz için ehliyet ve yaş koşulları aşağıdaki gibidir:
Ekonomik sınıf : En az 2 yıllık geçerli ehliyet ve 22 yaşını doldurmuş olmak.
Orta sınıf : En az 3 yıllık geçerli ehliyet ve 23 yaşını doldurmuş olmak.

Üst ve lüks sınıf : En az 5 yıllık geçerli ehliyet ve 26 yaşını doldurmuş olmak.

Latin alfabeli ehliyet kullanmayan kullanıcılar( Rusya,Çin,Suriye v.b.) kiralama sırasında kendi ehliyetlerinin yanında geçerli uluslararası ehliyet ve pasaportlarını ( T.C vatandaşı değilse) ibraz etmek durumundadır.

KİRALAMA SÜRESİ 

Kiralama süresi en az 1 gün ’dür (24 saat). Rezervasyonlar 59 dk. gecikme opsiyonludur, gecikmeler 1 saati bulduğundan günlük kira ücretinin 1/3 ü, gecikme  3 saati bulduğu ve aştığı durumlarda ise tam gün ücreti alınır.

KİLOMETRE SINIRI

Kilometre sınırı, kiralama günlerine göre değişkenlik göstermekle beraber aşağıdaki tabloda belirtilmiştir.30 gün ve üzeri kiralamalar 3.500Km ile sınırlıdır. Kilometre sınırları aşıldığı takdirde, sınırı geçen km başına 0,50TL+KDV ücret talep edilir.

1-4 Gün

300 Km/Gün

                             5-10 Gün                               200 Km/Gün

11-29 Gün

2.500 Km Toplam

30-30+

3.500 Km Toplam

DEPOZİTO

Kiralama yapan müşterilerimizden kiralama esnasında kendi adlarına düzenlenmiş bir kredi kartına sahip olmaları istenmektedir. Bu kredi kartından, kiraladıkları aracın grubuna göre değişmekle birlikte, ekonomik grup araçlar için en az 500 TL, orta grup araçlar için 750 TL üst grup araçlar için 1500 TL tutarında depozito alınır.

YAKIT

Araçlar teslim edilen yakıt seviyesinde geri alınmaktadır. Alış yakıt seviyesi ile teslim yakıt seviyesi arasındaki yakıt farkı teslim anındaki yakıt fiyatlarına bağlı olarak %30 arasında bir servis ücreti de eklenerek kiracıdan talep edilecektir

TEK YÖN KİRALAMALAR

Aracın teslim alınıp başka bir ofise iadesi durumunda Alvis Rent a car tarafından öngörülmüş olan tek yön ücreti kiralama seçiminizde bildirilir.

EK SÜRÜCÜ

Aracı kiralayanın dışında bir kişinin kullanabilmesi için, geçerli kimlik ve sürücü belgesi bilgilerinin kiralama başlangıcında sözleşmeye yazılması ek sürücü imzasının sözleşmede yer alması ve günlük ek sürücü ücretlerinin ödenmesi gerekir. Bu kurala uyulmadığı takdirde alınan sigortalar geçersiz sayılır ve kiracı ile kullanan kişiler tüm hasarlardan sorumlu tutulur.

EK HİZMETLER

Ek Hizmet

Günlük / Kiralama Başına

Fiyat

GPS / Navigasyon

Günlük

2€

Bebek / Çocuk Koltuğu

Günlük

2€

Ek Sürücü

Günlük

2€

SINIR DIŞI POLİTİKA

Araçların Türkiye sınırları dışına çıkarılmasına izin verilmemektedir.

İPTAL  İADE VE DEĞİŞİKLİK

İptal talebinizi aracınızı alış saatinizden 48 saat öncesine kadar tarafımıza bildirmeniz halinde kiralama için ödediğiniz toplam tutar kredi kartınıza iade edilecektir. Planlanan araç alış saatinizde tarafımıza bildirimde bulunmaksızın aracı almaktan vazgeçmeniz ve/veya iptal talebinizi alış saatinize 24 saatten az bir süre kala bildirmeniz halinde bir günlük ücret kesinti sonrası geriye kalan tutar kredi kartınıza iade edilecektir.

TRAFİK CEZALARI – HGS/OGS

Trafik cezaları kiracıya aittir.  Alvis Rent a Car tarafından ödenen trafik cezalarında 10 TL + KDV servis ücreti ayrı olarak tahsil edilir. Aracın trafikten alıkonulması halinde, bu süre kiralama süresine eklenir.

Paralı otoyol ve köprü geçişlerinde kullanılan HGS/OGS servisi için kullanım ücreti ve ilaveten 10 TL/kiralama servis bedeli kiralama ücretinden ayrı olarak tahsil edilir.

SİGORTA VE GÜVENCELER

Araçlarda oluşabilecek mini hasar durumları için alt tarafta bulunan güvence paketlerini satın alabilirsiniz.


Sigorta Çeşidi

Açıklama

Günlük

Mini Hasar Sigortası

Aracın kaportasın da oluşabilecek 5 cm ve  altında ki (çizik,ezik,göçük) maddi hasarları 500 TL’ye kadar rapor bulunmaksızın beyanınızla karşılama hakkı tanımaktadır.

3€

LCF(Lastik-Cam-Far) Sigortası

LCF, rapor vermeye gerek olmaksızın, lastik, cam ve farlarda oluşabilecek hasarları koruma altına alır. Hasar, aracın birden fazla parçasında olmamalıdır.

3€


ÖNEMLİ BİLGİLER
  • Sigorta genel şartlarında teminat dışı tutulan bütün haller ile, aracın, alkollü, uyuşturucu etkisi altında, yasal hız sınırları dışında ve hatalı kullanılması, kira kontratı üzerinde ismi yazılı kişilerden başkasına kullandırılması, kaza ve alkol raporlarının alınmaması ve 24 saat içinde aracın ve raporlarınınAlvis Rent a carmerkez ofisine ulaştırılmaması halinde, kiracının hasar sorumluluğu devam eder. Kaza durumunda aracınızın yerini değiştirmeden en yakın polis veya jandarma merkezine başvurarak kaza ve alkol raporu almayı ihmal etmeyiniz. Aksi halde sigortalar geçersiz sayılacak ve kiracı tüm hasar bedelleri ve 3. şahıslara verilen maddi/manevi kayıplarla beraber sorumlu olacaktır. Alvis Rent a car gerekli gördüğü durumlarda önceden haber vermeksizin kiralama fiyat ve koşulları ile rezervasyonda belirtilen araç tipini değiştirme hakkını saklı tutar.

ALVİS Rent a Car  Tüm Misafirlemize Güvenli, Huzurlu
ve Keyifli 
Yolculuklar Dileriz.

Kayseri Havalimanı Ofis 7/24 Tel:  0536 434 19 46  Whatsapp/Viber/TelegramKayseri Oto Kiralama

Whatsapp Telefon